09/06/2019
1234

DOKTOR MİNNOŞ OLURSA!

Şimdi hep çevremizde gördüğümüz, ağzını geydirip her kelimeyi uzatarak söyleyen, duduş önde, hep bi ürkek ceylan modunda, 'ama ben bunu nası yapiiyiim, yapamaaam ki!!' diyen, her an 'sana bağımlı, küçük bi çocuk saflığındayım' havasındaki çıldırtıcı hatunlar var ya... Bugün bi yerde tekine mâruz kaldım, evlerden ırak yüreğim sıkıştı! Evet erkek milletine accuk kadınlığımızı kullanıp rahatlıyalım, her işin üstesinden gelemeyip biraz sırtımızı dayayalım, egolarını okşayalım filan da... Hele ki bizim gibi bi meslek grubunda avucunun içinde insan hayatını tutarken, Tanrı'nın yeryüzündeki elçisi gibi yaşamla ölüm arasında çalışıp dünyanın en zor mesleğini icrâ ederken bu tarz bi hatun olduğumuzu düşündüm de, bi ürküntü geldi içime... Düşünsenize poliklinikte bi miniş:

-Meraba hasta beeeeyyy, nasılsınııız?

-Doktor hanım nefes aldıkça sırtım ağrıyo, öksürüğüm de var.

-Ayyy kıyamaaamm, çok mu ağrıyooo, nası bi ağrı for ekzempıl minnak iğneler batar gibi mi, ay evlerden ırak inşallah, bıçak saplanır gibi miiii??

-(Hasta noluyo la modunda) Derin nefes alınca oluyo...

-Ay üşüttün filan mı, terli terli su mu içtin kiii, paravanın arkasına geçip soyunun, ay böyle diyince izdivaç programlarındaki paravan aklıma geliyyoo hahaha hhaa, akciğerlerinizi dinliyceeem... Bu steteskop, minnoş kulaklarımı çok acıtıyo biliyo musunuuzz, dinliyim bakiim, ooo hasta bey ne kadar da kaslısınııızzz!! Kolunuzda uf mu olduuu; eşiniz gelsin öpsüün de geçsiiiin!!

Hadi bakiiim, siz de miniş muayene yapmaya çalışın yüreğiniz elvercek mi bakalım?!?