16/06/2019
1718

DOKTORLARIN SON SÖZLERİ NE OLURDU?

ANESTEZİ: Biraz sedatif, hipnotik filan verip asaydınız; böyle uyanıkken de olmaz ki canım!

Yaa bırakın allasen iskemleyi cerrah itmesin; o doktorsa ben de ‘doktorum’ kendi işimi kendim görebilirim, o zevki cerraha yaşatmak istemem!

Yıllarca re-animasyon yaptım şimdi niye direek anime olcem anlamadım ki; re-anime edeydiniz iyiydi...

Öldürseniz de açlığı dolmadan uyutmıycam lan hastayı, asın uleeyn beni, naparsanız yapın 4 saat açlık bekleneceeek, bennn anestezistimm vazo diilim beeenn!, ben de doktoruuum çıldırtmayın beni!!!

Azrail yıllarca birilerini götürmeye çalıştı; ben getirmeye... Şimdi öyle beni dümdüük alıp gidecek; hiçbi arkadaşım da geri döndürmiycek öyle mi, çohacayip durum gerçekten, arrest çağrısı, mavi kod neyim yok öyle mi?!?

 

GENEL CERRAHİ: Ay bi an önce asın da şöööyle rahat derin bi uyuyayım beyav, nöbet nöbet anam ağladı valla! 

Bi yemek yeseydik önce be ağbi, aç aç da ölünmez ki! Benim bibuçuk adana yarım ekmek döner olsun, tabi tabi soğanlı; ölüp gitcez nasılsa... 

Bi lavman yapaydınız iyiydi, şimdi sfinkterler gevşiycek; bok içinde yaşadık bok içinde ölmeyeydik iyiydi!

 

PLASTİK CERRAHİ: Şu ilmiği boyna biraz karizma bağlasaydınız biraz vizyon öğrenin, bu ne yaa!! Ya da şöyle otursam ayak ayak üstüne atsam da elektrik verseniz, sağdan profil vererek yakışıklı ölsem! Dubakiim instagram’ıma can alıcı bişeyler yazıyim de; son sözü buydu derler, havalı olur!

 

BEYİN CERRAHİSİ: Yaaa ne bıdı bıdı yaptınız asacaksanız asın işte! Bak doğru düzgün asın servikal travma quadripleji filan uğraştırmayın, bak seviye şurdan olacak anladın mı? Yazık insanlığa acıyorum, gidişim insanlık için ne büyük kayıp! 

 

GÖZ: Lütfen gözümü önce düzgünce bağlar mısınız, hiçbişey görmeden güzel şeyler düşünüp ölmek istiyorum; fonda lütfen klasik müzik çalsın. Benim sandalyemi itmeye kim lâyık olabilir ki, kimse!! Beyfendi siz mi iteceksiniz, branş ne!! Ay bırakın yaaa ben kendim hallederim! 

 

KADIN DOĞUM: Ay bak şimdi ölcem ama takipte gebelerim vardı haftaya doğurcak; ‘öldü takibimizi yarıda bıraktı’ diye dava açarlar mı ki?!? Öbür dünyada işşallah huri filan yoktur valla bi süre kadın görmek istemiyorum. Gerçi Victoria Secret meleği gibi olsa neyse de; benim gördüklerim birbirinden bıyıklı teyzeler! 

 

KALP DAMAR CERRAHİSİ: Haftasonu full nöbetçiydim zati, iyi olur ölmek yaa, yıllardır kesintisiz iki saat uyumuşluğum, telefon çalmadan kendimden uyanmışlığım yok. Şimdi uyuyuup sonsuza kadar uyuycam haa, vay be, çok ilginç gerçekten! Bunlara ne gerek var yaaa potasyum bassaydınız olup bitseydi!

 

ÇOCUK CERRAHİSİ: Yaa kardeşim sıkmayın, dokuya biraz saygı; ince-hassas çalışın, ne böyle kaba saba! Şurdan ince bi intraket şeetseniz, sarı filan, ilaçla halletseniz, ben hiç alışık diilim dan dun işlere...

 

GÖĞÜS CERRAHİSİ: Yıllarca insanlara akciğer yaptık, nefes olduk; şimdi bööyle nefessiz kalıp boğulmak da olmaz ki yaa, hiç âdil diil! Madem öyle tüpü açıp oturup inhaler, boğulmadan, karbonmonoksitten mis gibi uyuyarak gideydik?!? Senin dudaklar biraz mor ağbi, bi kan gazı mı baksak ki?!?

 

KBB: Yaaa bugün ölemem listeye 8 adenotonsil yazdım, yarın da çok vakam var, sonraki gün şeetsek? Bak iyi ki dün hastane yanarken ben köşe tümörünü bırakmadan yaptım, içimde kalırdı valla! 

 

ORTOPEDİ: Lan durdunuz durdunuz tüm bölüm olarak kombine bilet aldığımız sezon mu ascağınız geldi; olmaz ağbi mümkün diil bugün maç var ölemem! E bu iskemlenin bacağı eğri, ver bi çekiç vida da düzeltiyim, olmaz ki canım bööyle, eğri eğri!!!

 

ÜROLOJİ: Lan oooğlum bas git, el kol hareketi yapma ascaksan as adamı hasta etme! Mecburi hizmet bitiminde de olmaz ki; bari önce asaydınız da mecburiden yırtardık. Mezarıma ‘robotik cerrahi yapamadan gitti’ yazın, dehade bakalım...