09/06/2019
1256

HAVALI KONUŞ

Selam kızçeleriim! Hani 'siz nası diyoğğsunuz' modunda, Türkçe'yi katlederek, ecnebîce araya katıp, bu kültüre ait olmadığını belirtince kendini daha bi havalı hissedenler vardır. Ya da konuşurken karşı tarafın bilemiyeceği akademik ayrıntılarla konuşunca hani daha bi bilgili doktor, mühendis, mimar vs. oluverirsiniz ya, işte o konuda bi ders şeediyim didim.

Bazen hakkaten hastalar üstünde bu tarz konuşmanın büyüleyici daha da önemlisi, kurtarıcı olduğunu hepimiz görüyoruzdur. Ya da bi ortamda sizden çok daha fazla medikal bilgisi olan evhanımı Ayşe Teyze'yi bu tarz bir iki cümleyle püskürtebilirsiniz.

--Ay gerçekten zaman içinde eşler birbirine ne kadar benziyor!, Latince'de 'decübitis amaroza, ereksiyo strabismus' deriz biz de...(körle yatan şaşı kalkar)

--Lütfen sakin olun, ne demiş Latinler 'Ereksiyo psikozis, situs travmaticus' di mi yaane...(Hiddetle kalkan, zararla oturur)

--Şimdi öyle durduklarına bakmayın, hastaya bişey olursa görürsünüz gerçekleri. Eeee ne demişler 'Amaroza mort tonsilla oftalmica, alopesia mort, hipertikozis!' (Kör ölür badem gözlü olur, kel ölür sırma saçlı olur)

--Amman diyiim bak dikkatli ol, ne derler 'reconstrüksiyo süperciliare, amputasyo oftalmica' (kaş yaparken göz çıkarma!)

--Bak bu konuda Latinler ne demiş zamanında 'progresif eküna defekasyo sporadika', öyle diil mi?? (hızlı koşan atın boku seyrek düşer)

--Ben hep söylerim: sahip olma maksimus mala, sahipsen minimus vajinaya. (dünya kadar malın olacağına fındık kadar .mın olsun)

--Herkesle yüzgöz olmamak lazım sonra neme lazım bi bakarsın ki 'perküsyo oksipitale, tuşe rectale' (enseye şaplak, göte parmak)

--Sonuçta her işi aşkla yapmak gerek, ne demişler 'Ankordis coitus, anaurikuler fetus' (gönülsüz sikişten kulaksız çocuk olur)

-- Bu ne rahatlıktır yaa resmen derler ya 'supra vajina coitus recta' (am üstünde göt sikmek)

Ayyy ne kadan anlamlı, yararlı bi paylaşım oldu cidden, kendimle gurur duydum mu duydum; nazal pıt, gluteal şaplak resmen; hebele hübele...

Not: Ama hocam 'azimle defekasyon, yerde perforasyon'u unutmayııın diyeni tekmüklerim, accık literatür takip edin, geliştirin kendinizi biraz, yirmi yıl öncenin bilgileriynen olmaz ki, cıks cıks cıks...