17/06/2019
2328

HASTALARIMIZDAN İNCİLER

Ne biz onlarsız oluruz, ne de onlar doktorsuz... Hastalarımızdan çok sık duyduğumuz sözler; bakalım tanıdık gelecek mi?

-En az 7-8 tane doktor dolaştım hepsi amaliyat olman lazım dedi, bi de size göstermeye geldim amaliyat olmam gerekiyor mu ki doktor bey?

-Reçeteye tek 1 ilaç mı yazdınııız, ama ben çok hastayım, antibiyootik vitaaaamin, macecik neyim de yazsaydınız? Tek ilaçlı reçete mi olur ayol?

-Aloo hocam nasssıın, benim Ahmet, hocam tanımadın mı?! 3 yıl önce hani safrakesemden amaliyat ettiydin, beni ne çabuk unuttun!

-Hocam bu kalp amaliyatı diyonuz ya hani kalbimi durdurup üç damarı deniştiricez dediniz ya, bunun riski var mı acaba?!?

-Doktore hanım, babam 80 yaşında, şekeri, kalbi var ama nasıl yani narkoz riksi var, amaliyatı riksli yani öyle mi? Ölmez di mi kesin?? Bak ölecekse almayın amaliyata, garanti vermeniz lazım yaşıycağına!

-Hocam verdiğimiz kültür tahlil sonucu iki gün sonra çıkcakmış, konuşsanız da şimdi verseler, otobüsle geliyoz zor oluyo!

-Aaaaa doktor hanım İstanbul'da benim komşunun kaynının görümcesi de narkoz doktoru, Ayşe, tanıyon mu?

-(Anestezi doktoruna) Siz tıp bitirmiyonuz deel mi; kaynımın oğlu da iki yıllık bitirdi, şimdi sizin gibi narkozcu oldu!

-(Kadın doktora) Tohtor bey yok mu?? Aaa siz toktor musunuz, kadın olunca şeettim, kusura bakma toktor bey!

-Çok yemiyom ki ben doktore hanım , yıllar önce bi hasta oldum acilde bi seron (it means serum) yedim, sarı seron sonra kilo aldım yoksam kızlığımda inceciktim.

-Kadın programında izledim ben, bu ispiral (it means spiral) başağrısı neyim yapıyomuş, ispiral taktıranların gribi ağır geçiyomuş, o yüzden istemiyom ben.

-(Damaryolunda kan gören refakatçi sendromu) Yetişiiiiin!! Doktor yok muuu, hemşiraanım nerdesiniiiz, seroma kan yürüdüüüüüüüü!

-Benim damar damar üstüne binmiş, ondan sonra dizim kıtırdamaya başladı, bütün bacağım sızıladı, bi yağmur yağsıın zebaha kadar dizlerim sızılar.

-Küçükken benim kalbimde üfürük vardı sonra çırpıntıya çevirdi, asaaabi tansiyonum da çıkınca çırpıntım arttı, doktor bey.

-Hocam kimse duymaz diil mi, ayıptır günahtır, 'Mahmut'un çocuğu Tüp'müş' dedirtmem ben! İstemiyom ben tüp bebek neyim...

-Geçen Müge Anlı peşine düştüydü bir toktorun, belden iğne yapmış hasta felç olmuş, belden iğne felç yapıyomuş öyle dedi Müge Anlı, belimden uyutmayın, kompile uyutun beni! Müge Anlı'dan iyi mi bilceeğiniz ayol!!