09/06/2019
935

MECBURİ HİZMET KADROLARI

Selam kızçelerim, 86.UHY (uluslararası hizmet yükümlülüğü) kurası kadroları açıklandı biliyosunuz. Aldığım bilgiler doğrultusunda sizlere de fikrinizi sorayım dedim, hangisini seçsem??

-Maldiv Devlet Hastanesi: Çok aşırı rahatmış, güneş yanığı, böcük ısırığı, aşırı aktif balayı çiftlerinin kas ağrısı dışında hasta gelmiyomuş. Dört mevsim tatil yapmak bayıyomuş! Kurban olduğumun insanoğlusu, hep söylenecek bişey bulur işte, naapcen!

-Venedik Araştırma Hastanesi: Evden çık, gondola bin, hastaneye git; bi markete gitcen hop kürek çek, marketten ekmek al gel, o ne beya vallaha da çekemem. Hasta yakınları bağıra çağıra dövüşüyo gibi konuşuyo, yahuşuklu İtalyan erkekleri bi efsaneymiş, olsa bile onlar Roma Devlet Hastanelerine gidiyomuş diyollaa.... Cıks, bana göre diil, insanın ayağı toprağa bascek, di mi yaane...

-Ottawa Devlet Hastanesi: Çok rahatmış ama ben göt donması hissini sevmem, bi de Castin'len mazimizi biliyosunuz. Gitcem şimdi dolancek peşimde, onu da çekemem.

-Miami Eğitim Araştırma Hastanesi: Maldivler gibi, çok rahatmış. Pikini üstü önlüklen gezip, akşama kadar mohito içip oturuyomuşun (çay demliycek diilsin di mi yaane..) Lojman, George Clooney'nin malikanesinin yanındaymış filan. Maaşı da on bin dolardan başlıyomuş, iyi yane fena diil, geçinilir!!

-Kyoto Devlet Hastanesi: Caponlar gece gündüz çalıştığından sen de çok çalışıyomuşsun. Kurallar çok ağırmış. Randevu alıp geciken kendine harakiri yapıyomuş 'doktoru nasıl bekletirim bununla yaşayamam' diyi, Türkiye de hiç alışkın olmadığımız kurallar, adaptasyonu çohacayip zorumuş.

- Edinburg Eğitim Araştırma Hastanesi: Aşırı sakin, huzurlu, pisikletlen gidip gelinen bi yermiş. Etekten püttürüğünü üşüten erkekler dışında gelen hasta pek olmuyomuş. Her an aksiyona alışık biz Türk'ler, accuk da kapalı hava, sıhuntudan patlıyomuş!!

Eeee kızçelerim, sizin için açılan kadrolar nasıl? İnanın yazmak, hayal etmek bile iyi geldi. Hangisini seçsem kiiii...