15/06/2019
1005

40 YIL ÖĞRETİLERİ-3

‘Bi daha dünyayı gelirseniz, lütfen erkek olmayı dileyin.’

Neden mi; bu dünya, ya kadınlığını kullanıp rahat edenlerin ya da erkeklerin dünyası da ondan! Bizim gibi kendi ayakları üstünde durup herşeye yetişen kadınlar içinse ne yazık ki hayat günden güne zorlaşmakta. Yapabildiğiniz herşeyin bi süre sonra göreviniz olup, üstünüze kalıp, sizi ezdiği bi dünyada erkek olmak mı? Düşünsenize bi sabah kalktınız, bi pipiniz var, bakalım hayatınızda neler değişcek:

-Yataktan kalk, hayata başlamak bile kolay ayol, çiş ayakta ohhh... Böyle bi karar veriyolar mı aceba; bugün sağa mı kıvırsam sola mı, rüzgar soldan esiyo solda kalsın! Âdet görmek, menopoz vs hayatboyu öyle sorunlar yok!

-Giyinme odasına geç, giy pantolon-gömlek iş tamam. Bizim gibi etek giydin ona uygun çorap, sporsa üst klasik olmasın, ay saçımı yapıyim dip boyam gelmiş, uyumlu makyaj yap gibi çoğumuza göre dert, yok! Giyim, kuşam, makyajı seven benim gibi kokoşlar için bile koşuşturmaca içinde bunlar, bazen ayrı dert olabiliyor.

-Mutfağa geç: Kahvaltı hazır. Senden önce kalkıp çocukları okula hazırlayıp kahvaltılarını yaptıran karın, çayını koyuyor ohhh hüpürdet. (Sen yumurtanı kayısı kıvamında seversin, bu yumurta tam katı olmuş, olmaz ki, cıks cıks cıks... Bu kadın da herşeyi unutur oldu artık, yaşlandı galiba, biraz kilo da mı aldı ne? Neyyse, ben yaşlandıkça daha karizmatik olmuşum, kadınlar öyle diyo bikere!)

-Arabana bin: Senin pipin var, trafikte kimse sana bayan şoför muamelesi yapmaz, sıkıştırıp üstüne çıkmaya çalışmaz, 'erkeğin çirkini yoktur, fakiri vardır' zâti; lüx arabanın içinde ne kaaa da yakışıklısın, şu çıtıra bak, seni gözleriylen yedi resmen!

-İşe gittin: Sen 'doktor bey' sin, hastaları ben 'doktor hanımım' diye uyarmana gerek yok, bekletilen bi hasta kolay kolay üstüne yürüyüp ahkâm kesemez senden kaslı-güçlü diye!

-İşin bitti, eve geldin üfff çok yorgunsun, karın yemek hazırlayana kadar duşunu al, biraz bahçe keyfi ya da tv-koltuk-kumanda üçlüsü, dinlen, kalk yemeğini ye, hâlâ yorgunsun, hemen koltuğuna dön. Hastaneden gelen biyonik karın mutfağı toplasın, çocukların ödevini yaptırsın, onların banyosu, hazırlığı, hikaye okuma-yatış faslı; bu arada sana meyve, tatlı, bira, çerez vs sunsun. Sonra duşunu alsın, bütün gün verdiği emek yetmedi, gelip bi de sana kendini sunsun! Sen sonra kıçını devir yat, gece de çocuklarla nasılsa karın ilgilenir, bebekleerr gibi uyu şimmdiii!

Vay arkadaş nasıl güzel bi hayat değil mi? Ama şunu unutmayın hayatı vezir eden o pipi, bi anda rezil de edebilir. Sosyal konumu ne olursa olsun, yaş para mevki hiç önemi yok, pipi artık saat 12 'yi gösteremiyo hep saat 6 ise yönü, 'iktidar' gitmişse elden; kadın bunu hiç önemsemese de çoğu erkek için hayat bitmiş demektir! En azından pipisini göstererek şehzade gibi büyütülen, beyni değil pipisi önemli olarak kafasına sokulan tüm erkekler, iktidarları bittiği an yaşam uzuvlarını kaybedip ölürler!

Siz ne dersiniz bakalım, ister misiniz erkek olmak?