13/06/2019
875

BİR PLEMSESİN PAZAR GÜNÜ

Selam dostlarım! Ben çohacayip asil, apaşırı zeengin bi plemses soyundan geldiğim için, siz normal ezik halktan insanların pazarını nası geçirdiğini merak ediyorum diycem ay ne merak etcem ayol resssmen içim şişiyo öyle pazar mı olur hiç!! E tabe siz eminim bi plemses pazarı nasıl olur merak ediyosanız diye yazıyorum, ben yazıp ne minnak parmacıklarımı yorcam ben söylüyorum, birileri yazıyo.

Sabahları yıllardır psikoloocimi bozup güne kötü başlamamak için saatle uyanmam. Kocişkom benden önce gittiyse, beni öperek uyandıran maaşlı sgk lı evde çalıştırdığım boy, pos, omuz yapısı, biceps trapezius rectus larına göre bu iş için tuttuğum ekip beni öperek uyandırır.

Pazar kahvaltımı bahçede, manzaraya karşı, hafta içi belirlediğim yeni lezzet listemi verdiğim aşçılarım özel olarak hazırlar. Kahvaltı sonrası ayacıklarımı uzatıp mutlaka Türk kahvemi çifte kavrulmuş fıstıklı lokum eşliğinde hüpürdetirken gazete dergi karıştırırım. Sonra bi rehavet çöker, bahçemdeki havuzumda yüzer, içeri girer bi saat diri vicuut masajı yaptırırım. Sonra eğer canım alışveriş ister ama dışarda gezmek istemezsem ki bugün mesela öyleydi; ararım ayağıma gelip mini defileyle sunarlar, öyle seçerim. Sonra canım film izlemek isterse sinema odama geçer, uzanır keyifle film seyrederim. Spor yapmayı pek sevmediğimden evde kadrolu sgk lı siporcularım her an benim yerime sipor yaparlar, parasıynan diil mi ayol, yapsınlar yerime...

E tabe böylesi yorucu bi günün ardından eğer canım isterse saç göt yüz bakımı, hindistancevizi sütünde banyo neyim yaptırırım evdeki bakım elemanlarıma. Eğer akşam yemeğine canım dışarı çıkmak istemezse dışarısı bana gelip istediğim menüyü pişirir. Misal bugün Nusreti çağırdım baştan 'öyle soytarı gibi tuz atışlar, laubali davranışlar çekemem, et pişir git' dedim. Pişirdi, hatta üstüne canım isteyince özel jetim gidip Hamsiköy Sütlacımı Trabzon dan alıp geldi, tabe çok yiyince paralı siporcularım benim yerime 2 saat kardiyo fazla yaptılar.

Sonra loş dingin odamda eğer ben istiyosam ben okurum, gözkapacıklarım yorgunsa uzanır, kitabımı ses tonu güzel seslendirme sanatçısı ekibim bana okur, bi yandan da saç okşama kadrom saçımı okşar sonra beyaz tüllü cibinlikli plemses yatağıma beni taşırlar. Canım isterse uyurum, sevişmek isterse sevişirim, yıldızların altında uyumak istersem otomatik tavanım açılır yıldızlar altında uyurum, ay ışığı çok gelirse NASA dan gelen kadrolu ekibim ayın ışığını istediğim şekilde ayarlarlar filan işte böööyle plemses olmak inanın çok zor!!

Yaaaa siz de fakirsiniz, fakirler de insan, onların da canı var biliyorum, o erdeme ulaşmış bilge bi insanım da; yoksa sizin bütüüün pazarınız mutfakta yemek hazırlamak, toplamak, temizlik, çocukları kurslara taşıyıp kapılarda beklemek, ödevlerini yaptırmak evi ve kocanın götünü toparlamak gibi anlamsız eylemlerle koşturarak mı geçtiii??!! Ay yazııık, bunları nerden mi biliyorum, plemsesler herşeyi bilir, evdeki araştırma ekibim anlattı bana bikerem, çohacayip üzüldüm ben size, hatta ben üzülmedim, neyse parası verdim, üzüldüler. nokta