14/06/2019
1076

KORUMA KALKANI

Selam kızçelerim! Gitgide yozlaşan bi ülkede, gitgide çıkarlarının esiri olan insanların arttığı bi dünyada yaşarken ruhumu koruma altına aldığım bi kalkanımdan bahsetmek istiyorum sizlere: 'Kötü' düşün, 'iyi'lere mutlu ol!!

Yanlış anlamayın, 'olumsuz düşün' demiyorum! Artık herkesin iyiniyetli ya da kendine güveni tam kızçeler için 'kendiniz gibi' olduğunu düşünmeyin ki yaşayacağınız duygu 'hayalkırıklığı' ya da 'umutsuzluk' olmasın! Herkesin misss gibi organik, çiğ süt emdiğini; kötü olabileceğini düşünün; böylece iyiyle karşılaşınca mutlu olursunuz, insanlığa karşı umutlarınız yeşerir. Yoksa emin olun yaşadığınız her hayalkırıklığı, sizi içten yer bitirir tükenir gidersiniz, yapmayın! Pozitif duygular hedefimiz olmalı ki böyle acımasız bi hayata tutunabilelim!

Erkeklerin özünde bi kalas olduğunu bilin, kibarlıkları yüzünüzü güldürsün. Çevrenizdekiler için 'o yapmaz öyle şey' klişesini bırakın artık, kendinize bile 'hayatta yapmam' lafı edecek kadar güvenmeyin ki, gerçek dostlarınız, hayat arkadaşınız yaptığı güzelliklerle sizi büyülesin. 'Babana bile güvenme, en güvendiğin baban anana neler yapmış!?!' esprisine acı acı gülün, ama aile bireylerine bile 'çıkar' sözkonusu olunca 'çiğ süt emmiş insanoğlu muamelesi' yapıp bi açık kapı bırakın, bırakın ki o kapı ardındaki aile bağlarınızın gücünün farkına varıp mutlu olun! ‘Bi insan neden bunu yapar ki, niye kötülük düşünür ki’ demeyin; yaşayan en vahşi ve kötü canlının insan olduğunu kabullenip bunu sorgulamaktan vazgeçin, ‘insan beşer, kuldur şaşar’ı görün artık!

'Yapacak tabi, soracak tabi, gülecek tabi... bu onun görevi, işi gereği yapmalı' düşüncesinden de geçin artık; artık bu dünyada tükenmişlikler içinde kimsenin işini çok mutlu yapamadığını bilin, bilin ki, sizi kapıda güleryüzle karşılayan hizmetliye siz de kocaman gülümseyebilin.

Öyle acımasız bi dünyada yaşıyoruz, ülkemiz hızla öyle karanlığa çekiliyor ki, bu şartlarda çocuklarımızın ruhunu koruma altına almamız gerekiyor. Benim çocuklarımın oyuncak silahı da var, çünkü dünyada silahlı insanlar var. Çocuğum sokakta yerde yatan çocuğu görüp sorduğunda 'dünyada savaş var, kötü insanlar var, o çocukları silahlarıyla ülkelerinden atmışlar ne yazık ki' deyip, savaşın kötülüğünü anlatabilmem için bu gerçekliklerle büyümeleri gerekiyo çünkü. Kendine şeker veren bi yabancının kötü insan olma ihtimalini öğretmek zorundayım ki çocuklarıma; bu iğrenç dünyada kendilerini koruyabilsinler. O yüzden yaptıkları olumlu herşeye teşekkür ediyorum, kapımı çalmadan içeri girip 'özür dilerim anne' diyen, komşu teyzenin yüklerini koşup elinden alan oğluma kibarlığı için; ekmeğini sokak kedisiyle paylaşınca vicdanı için, arkadaşı üzülmesin diye bilerek gol yeyince merhameti için teşekkür ediyorum ona, 'iyi insan olmak bunları gerektirir zati demiyorum çünkü bence kötülerin çok olduğu bi dünyada iyi olmayı becerebilmek takdir gerektirir.

Bu grupta öyle güzellikler, iyilikler gördüm ki, koruma kalkanım içindeki dünyamda mutluluğumu kat kat arttırdınız. İyiliğe, güzelliğe, tanımadan ve karşılık beklemeden sevmeye, sevilmeye, güvenmeyi görmeye ihtiyacım olduğu bi dönemde bana öyle iyi geldiniz ki hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Koruma kalkanınız içinde, hep güzellikleri görerek mutlu olun kızçelerim öptüm yanacıklarınızdan!!