24/07/2019
2103

MANYAK ANNELERİN ZAVALLI ÇOCUKLARI!

-Ali haftasonu beybişaavır var biliyosun, çok stresliyim nolur üstüme gelme! Zaten karnım burnumda, organizasyon firmaları dünya para istedi diye herşeyi kendim hazırladım, yeminlen canım çıktı.

-Hanım, o ne allasen, yoruluyosan niye yapıyosun ki?

-Neeey, ben 'Safinaz ilk çocuğuna beybişaavır yapmadı dedirtmem, ezik gibi!' Yorgunluktan doğurcağımı bilsem o gün yapılcak, insta'ya balonu patlatıp içinden pembe konfetilerin dökülüp benim mutluluktan ağladığım fotoyu koymadan do ğur maam! Sen de şaşırcak 'hoşgel kızım' yazılı foto koycaksın, ona göre şaşkın bakış çalış!

2 AY SONRA:

-Ali özel hastanede 'prenses doğum' için kredi çektin di mi? Zaten benimle platesle gevşeme ve suda doğum kursuna gelmedin; Mualla'nın kocası hikayesine koymuş, eli karısının göbeğinde birlikte soluk alıp verirken doğum çalışıyolar, kaç kişi layk'ladı bi bilsen! Madem suda doğum kursuna gelmedin ahanda ben de sezaryenle prenses doğum yaparım, cümle âlem görsün nasıl doğurulur! Özel hastanede sabah kuaförden itibaren çekim başlıyo; sezaryene giriş, çıkışta odada lohusa kurdelesi kafaya bağlanıyo; fark ödersen hatta hastane müdürü gelip kurdeleyi kesiyo filan! Süheyla'nın çocuğu doğmuş, sezaryende fotoğrafçı yüzlerce poz çekmiş ; çocuk nası güzel, mosmor, uysal, hiç ağlamıyo resmen durmuş poz veriyo; manyak doktor bi kızmış çocuğa hava vermemiz lazım başlarım fotoğrafınıza filan diye; antisosyal bu dr lar ayol, yol yordam görgü sıfır!! Bana bak bi daha uyarıyom, çocuğun ilk foto sunu paylaşırken yüzüne gülen emoci koycan, asssla yüzü görünmüycek!! Fahriye-Burak da göstermedi, benim kızımın ne eksiği var; Safinaz doğurmuş, çocuğunun yüzünü de tabak gibi instasına koyup göstermiş köylü ayol bu dedirtmem!

-Safinaz anan seni bahçede doğurup göbek bağını taşla vurup kesmiş; bırak allasen! İstavrit mi doğuruyon la suya; antin kuntin işler... Yeminle çocuk ilkokula gelene kadar ben sezaryanı için çektiğim krediyi ödiycem; bi daha çocuk yapanın ta amk!!

ÇOCUK 6 AYLIK:

-Aliiii, koş bak ne geldi elimeeee!!

-Ne var yaa ödüm koptu, çocuğun her insan evladı gibi dişi çıkmış.

-Neeeey, diş şeklinde pasta kesip diş perisi kovalarken hikaye paylaşmıycam öyle miii?

-Safinaz, ben seni kovalayıp o periyi de seni de var yaaa!!

ÇOCUK 2 YAŞINDA:

-Alooo Ali, çok canım sıkıın, ağla ağla bi hâl oldum!

-Nolduu, Nermin iyi di mi, kızıma bişey mi oldu?

-Ali şu kıza ananın adıyla seslenip beni sinir etme; onun adı 'Derinsu' bikeree... Mualla; kızı 1.5 yaşındayken bezi bırakma partisi yaptı biliyosun; popo şekilli pasta kestik, kocası kafasına Prima çocuk bezi geçirip poz verdi, kaç kişi gülücük koymuuuş; bizimki 2 yaşına geldi, hala altına sıçıyo; bu kız bi bana şu mutluluğu yaşatmadı; ben istemez miyim kızımın altına değil tuvalete sıçtığını cümle âleme duyurmayı, ühüüü ne bahtsızım beeen!

ÇOCUK 4 YAŞINDA

-Ali yarın büyük gün; çocuğumuzun ilk karnesi biliyosun! Mutlaka kreşte karnesini alırken orda olup ağlamalıyız. 'Kızım ilk karnesini başarıyla aldı, gururum, iyikim' diye yazıp heryere koymam lazım!

-Mualla kreşte oyun hamurundan kurabiye yapabildiği için mi gurur duycaz, her çocuk gibi sümüğünü yiyen bi çocuk işte, çıldırtma beni yaa!

DERİNSU 11 YAŞINDA

-Ali, haftasonu iş çıkarma kendine, çok önemli gün herkesi çağırdım. Derinsu âdet oldu biliyosun, yeni trend erkeğin sünneti gibi kızın âdetini de normalleştirmek adına, 'kızım âdet oldu' partisi veriliyo! Muallanın kocası bu kez alnına kanatlı orkid yapıştırıp poz vermiş, trend topic oldu valla; bir kız anası olarak o gururu yaşamak, hikayemde paylaşmak benim de hakkım!

BİKAÇ AY SONRA:

-Alooo, Mualla biliyo musun Ali beni terkettiii ühü ühü! Boşanma için başvurmuşş, neee, yeni trend bu muu? Hadi yaaa; mahkeme çıkışı mı yayınlıycam; 'yaşandı bitti, her medeni insan gibi yollarımızı ayırdık ama çocuğumun babasıdır' yazıp hikayemde paylaşcam öyle mi?? Neeey Süheyla da mı boşanmııış, ohh bee ne öyle ezik gibi o kadar yıl evli mi kalınıır, doğru diyosun! Tamam tatlım; Yeliz'in oğlunun ilk traş oluş partisinde görüşürüz o zamaan!!

Dubakiim insta ma biraz ayrılıkla ilgili güzel söz yazıyim de millet merak etsin, havam olur hem!