13/06/2019
963

ÖĞRENCİ VELİLERİ

* Benim çocuğum kendi kendine okuma yazma öğrendi, üstün zekalı olduğunu düşünüyorum. Biraz içe kapanık, pek konuşmaz, gözünü Ipad den ayırmaz; göz teması kurmaz işte hep zekadan bunlar. O yüzden acaba diğer düşük seviyedeki çocuklarla yapabilir mi bilmiyoruum; zor! Ben de çoook zekiydim; istesem her meslekte yükselebilirdim ama ben evhanımı olmayı tercih ettim; dâhi çocuk annesi olmak çok zor gerçekten!

* Ayyy evet yaaa, benim oğlan bi Xbox oynuyo, bi bilgisayar kullanıyo inanılmaz! GTA 5 te adamların kafasını patlatışı olsun, banka soyma planları olsun 5 yaşından beri var yaaa, gerçekten küçük aynştayyn, o derece iyi yaaanee. Kesin bu çocuk bilgisayar dehası filan olacak, Bill Gates in küçüklüğü sankim, maşşşallaahh!

* Hocahanıııım geçen gün benim kızıma ‘gevezelik yapma’ demişsin, çocuğumun psikolocisi bozuldu, bu nası ağır bişeydir, tamam kızım çok konuşuyo ama naapcan, çocuk aşırı sosyaaaal! Şimdi bu çocuk içine kapanır, silik, ezik, antisosyal olursa noolcak, lütfen rica ediyorum çocuğumun nefes almadan aralıksız konuşmasına izin verin!

* Öğretmen hanım, benim çocuğumu da beslenme için getirdikleri için uyarmışsınız, olmaz ki! Çok zeeenginsek ve çocuk hergün salam, sosis, corn flakes yiyebiliyosa suç mu? Fakir gibi peynir, yumurta mı koyıyiim? Hem dünya para ödeyip çocuğumuzu özel okula yolluyoz hem de çocuğumuzun yediği, içtiği, giydiği herşeye karışılıyor, olur mu? Parasıylan diil mi bööyle olcaksa alıp başka okula verelim!

* Geçenlerde benim oğlum çantasını üçüncü kattan aşağı arkadaşının kafasına attı diye kızmışsınız, ‘yaramaz’ gibi laflar söylemişsiniz; yaramaz nedir yaaa, benim oğlum ‘hiperaktif’, çocuğun zekası hareketlerine vuruyo, naapsın yavrucak, öyle mal gibi oturcak diil ya, enerjisini bi şekilde atmak zorunda sonuçta, okula onun için gelmiyo mu bu çocuk?

* Benim çocuğum da sırasına çakıyla kazıyarak bi resim yapmış, uyarmışsınız. Yavrucuğumun yaratıcılık ruhunu öldürceksiniz, bırakın çizsin, nedir ya abi sıra diil mi, altıüstü kaç para? Belki benim oğlum geleceğin Picasso'su, şimdi resim hayatına küserse bu çocuk, kim bunun sorumlusu peki?

* Hocaaanım çocuuma ödev vermişiniz basit bi elektrik devresi yap diye; çalışanlarımdan bi müyeentise ceneratör yaptırıp gönderdim, düşük puan vermişsiniz, ne yaani termik santral mi yaptırayım oğlumun ödevi için, olmaz ki!! Neyse parası verdik ‘ödev ablası’ da tuttuk, geliyor hergün her ödevi halledip gidiyo, daha ne istiyonuz aaanamadım ki?!?

Ve daha neleeer, neler... Hayatta en zor mesleklerden biri olan öğretmenliği de saçmasapan eğitim sistemiyle çıkmaza sürükleyen ülkemizde; eskisi gibi çocuğunu herşeyiyle öğretmene teslim eden; eğitime, eğitene saygılı anne babaların ne yazık ki bu tarz anne babalara dönüştüğünü üzülerek görüyor; tüm öğretmenlerimize yürekten sabır diliyorum.