15/06/2019
1380

PAZARTESİ SENDROMU

Kim demiş ki pazartesi kötüdür diye; bi hunilinin en sevdiği gün ‘pazartesi’dir (pzt) bikeremm, niye mi?

-Bişey başlamazsa o şey hiç olmaz; hafta başlamazsa o hafta ; o hafta olmasa hayat olmaz. O zaman pzt hayattır, yaşam veren gündür!

-Bi çiçeği pzt yoksa, sulamazsan; salı-çarşamba zâti olmadığından o çiçek nolur? Kurur yani pzt çiçek coşturandır, en güzel kokan gündür?!

-Bütün hastanelerde, devlet dairelerinde pazartesi, fasulye-nohut günüdür, çünkü pazar gecesi mesâisi olmayan aşçı fasulyeyi cumadan ıslatır. Pzt olmasa bu cumadan ıslatılan fasulye ve nohutlar şişeeer hastane ve devlet daireleri patlar, dolayısıyla insanlık yokolur! Hem de o kadaaan yemek ziyân olur ki nohutsuz humus, humussuz rakı sofrası olmaz; muhabbet olmaz içmeden güzelleşemeyen insanlar hârâb ve bitâb olur, yani pzt olmasa, insanlık olmaz!

-Pazartesi ‘pazarın ertesisi dir’, yani pzt yoksa pazar da yoktur; pazar yoksa tatil olmaz, pazar süprüzü olmaz, magazinciler işsiz kalır, dedikodu olmaz; ay ne kadan da kötü, pzt olmasa gıybet kalmaz!

-Pzt olmasa salı olmaz; sallanan salı havada uçup yere çarpar ölür; o ölünce çarşamba da ölür, e perşembenin gelişi çarşambadan belliyse, bi kısım çarşambayı sel almış kalan çarşamba da sallanan salıyla çarpışıp yokolduysa perşembe de olmaz; perşembe olmazsa mübarek gün olmaz; cuma günleri insanlar birbirine ‘hayırlı cumalar’ mesajı çekemez, SMS azalır, yani pzt olmasa gayrisâfi milli hâsıla olmaz!

-Pzt olmasa; tüm pazarını hafta içi seni görmediğinden, tepende geçiren çocuklarından koşarak işe kaçma şansın olmaz!

-Pzt olmasa ‘pzt seeendromuu yaşıyorum resmeeen’ diye ağzını geydiren bissürü işsiz-güçsüz ama nedense ‘pzt sendromik’ garip kadınların ‘pazartesi miiii, oha filann oldum yaanee’ bahanesi kalmaz, hastaneye tetkiğe gelip seni canından bezdirirler!

Pzt olmasa; biri beni durdursun yeminlen yarına kadar yazarım anaaam yarın yok, o zaman ben hiç duramam hep yazarım, devamlı yazarken yiyemem içemem enercim kalmaz, tövbeler ossuun o zaman dünyada ‘hunili doktor' olmaz! Bakın, görüş açısı amuda kalkıp tek gözü kapalıyken ne kaaa da deniştiriyor dünyayı?

O zaman bugünü sevelim; kalkın ‘pzt şahaane, delüye bahaneee’ halayı çekelim, şenlikler başlasıın, hobaaaa!