14/06/2019
1019

YA BUNLAR OLSAYDI

Ay kimle karşılaşsam, kime nasılsın desem herkeşlerde bi sıkıntı, bi yorgunluk, bi depresif ruh hâli! Bi toparlanın, bi kendinize gelin ayol; başlarım bahar retrosuna da, Merkür'e de, ayın çekim alanına da! Şimdi canının neye sıkıldığıyla ilgili sebebi veya sebepleri düşün; sonra da töööbe pismillah ya bunlar başına gelseydi düşün; meme ucu sıktırığıynan kendine ağrılı uyaran ver, kendine gel; tamam dert çük gibidir, herkeş kendininkini en büyük sanır da; bak bunlar da başına gelebilirdi:

-Geçen sezon sonu, seneye giyerim diye Network, Beymen vs. den dünyaaa alışveriş yapıp, hiçbirini giyemeden ölebilirdin!

-Dünya turunda Safari yaparkene götünü timsah yiyebilirdi!

-Kongrede sunum için çıkarken merdivene adım atınca dar pantolonun caart yırtılıp içinden de bembeyaz babaanne donun görünebilirdi!

-Sen bi karınca olup karınca yiyen diil, karınca.iken le karşılaşabilirdin!

-Yeni flörtleşmeye başladığın o yahuşukluyla o son model arabasıynan brunch tan dönerkene sen dizi çıkmış gri haşurtmanınla elinde BİM poşetleriynen karşılaşabilirdin!

-Aşırı pornografik iğrenç bi vidyoyu yanlışlıkla, akademik ortam, hocaların vs bulunduğu bi whatsup grubuna gönderebilirdin!

-Issız bi adaya Yılmaz Morgül'len düşebilirdin!

-Yeni yaptırdığın implant dişin yapışmayıp, onu yanlışlıkla yutabilirdin!

-Havalı havalı suya dalıp, memintolar fora çıkıp dam üstünde un eleyebilecek vasıfta olduğunu çevredeki herkeşe gösterebilirdin!

-Aylardır hazırlandığın düğüne gidip bavulu açıp elbiseni koymadığını farkedebilirdin!

-Çok âşık olduğun adamı 'bi erkekle' basabilirdin!

-Kışın banyoda köpüklüyken şofben bozulup buz gibi suyla yıkanıp götün donabilirdi!

-Nöbet çıkışı aşırı yorgun ve uykusuz eve gelip yatma hayali kurarkene, evine hırsız girdiğini görebilirdin ve hatta hırsız yatağını çalmış olabilirdi!

-En ama en korkuncu da huniliçenin mabadına Merkür dayandığından dağlara kaçmış, hunili grup yok olmuş olabilirdi!!

Bunları düşün, hâline şükret, kendini sev, aynada öp otur bakiim, beni sinirlendirme!