15/06/2019
1050

KOLAY MİLFÖY BÖREĞİ

Selaam kızçelerim!

Tariflere ara verdik baktım sizde bi gevşeklik, mutfaktan uzaklaşma hissettim kii du bakiim didim, 10 dakikada yapılan ammaa çok lezzetli böreği öğretiyim de didim, en beceriksizi bile yapabilsin didim, mutfaktan ürkmesin didiiim ahanda tarif verdim:

Malzemeler:

-Hazır milföy hamuru

-Peynir

-2 yemek kaşığı pekmez

-Susam

Yapılışı:

-Milföyü buzluktan çıkar, bi 10 dk beklet; ne oda sıcaklığı kadar erisin ne de sert olsun, kolay şekil verilcek bi kıvamda olmazsa zorlanırsın.

-Bir kare milföyün 4 köşesine peynir koy, oğluşlarım sade seviyo diye ben öyle koydum, maydanoz baharat istediğin içi koyabilirsin tabisi.

-Üstüne bir kare milföy daha kapat, dörde böl, iyice kenarları yapıştır.. Çok küçük gelmesin gözüne, kabaracak. Acık büyük istiyosan, iki yana koy, ortadan ikiye bölüp iki dikdörtgen börek yap, o da olur.

-Pekmezi acık su ile çırp sulandır.

Bi kaba pekmez diğerine susam koyup; börekciklerinin bi yüzünü pekmeze sonra susama batır; tepsiye diz

-Önceden ısıtılmış 180 derece fırında pişir.

Puf puf, Ankara simidinin muhteşem pekmezli susam tadı damağında nefis bi börek; çocukların beslenmesine de koyabilirsin, çayın yanında kokusu burnuma geldi ohhhh miss. Sen ki o kaaa beceriksizsin, sen bile yapabilirsin düşün, milföyün yoksa eve giderken almayı unutma, öptüm yanaktaaan!