01/07/2019
2306

PEYNİR CİPSİ

Selaam sağlıklı beslenen dostlarım! Şu an pek çok beslenme ve diyet önerisi var biliyosunuz; 'ketojenik' beslenme karbonhidrat, şekerden uzak durup sağlıklı yağ ve proteinleri uygun oranlarda almayı hedefleyen bir ekol; pekçok zararı kanıtlanmış olan basit şeker ve unu hayattan çıkarmak aslında sağlık ve diyet konusunda gerçekten hızla yol aldırıyor. Peynir cipsi, ketojenik beslenen veya benim gibi akşam televizyon karşısında bişeyler atıştırmayı çok sevenler için sağlıklı bir atıştırmalık önerisi, aynı zamanda ara öğün olarak da son derece yararlı, doyurucu ve sağlıklı...

MALZEMELER:

-1 su bardağı ince rendelenmiş dil peyniri( hellim-kaşar karışımı gibi diğer eriyen peynir çeşitleri ile de denenebilir)

-2 küçük diş sarımsak

-1/2 çay kaşığı tatlı toz kırmızı biber

-1/2 çay kaşığı mavi haşhaş tohumu

-1/2 çay kaşığı chia tohumu

-1 çimdik kaya tuzu veya sofra tuzu

Yapılışı:

Tüm malzemeleri güzeeelce karıştırın. Yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine birer tatlı kaşığı, aralıklı olarak yerleştirin. Önceden ısıtılmış 170 derece fırında kızarana dek pişirin. Çabuk yanıyor, internete dalıp ağzınızı açmayın, yanar güzelim cipsler... İsterseniz ketocenik mayonez- yoğurtla hazırladığınız dipsosla güpletebilirsiniz. Vallaha da diğer garip diyet tarifleri gibi diil çok lezzetli, deneyin görceksiniz. Afiyet bal olsun; yarasın ama diri vicuudunuza yerleşmesin çok amin!