30/05/2019
1509

ALDATAN ERKEĞİ ANLAMA TAKTİKLERİ 

*Erkeğin bi anda metroseksüel olduysa, kork! 
   Hiç huyu olmadığı halde her sabah duş sonrası hazırlanma ve kişisel bakım süresi uzuyor; yeni saç stilleri, antiage serisi kremler, yeni parfümler, daha genç tarzda kıyafetler alıyosa dikkaaattt!Yaş ilerleyip pantolonlar kırmızı, yeşil renge dönüp paçalar kısalıyorsa; eskiden çorapla giyilen ayakkabı çorapsız tercih ediliyor; gençlikte takmadığı küpe kulağında; uzatmadığı saçı kıl kuyruğuyla karşındaysa bi oturup düşün bakalım. Bu karşındaki, tamamen zevklerine, kişiliğine ters gençlik bunalımındaki bi adam mı; yoksa gençliği de böyleydi, her tarza girmesi beklenir zaten mi?

*Cep telefonunu bi an yanından ayırmıyo mu, aman dikkat!
  Tamam hepimizin hayatının bi parçası cep telefonu ve eşlerin birbirinin özel hayatına saygısı esas. Ammaaa adam bi huzursuz, cebini saklıyor, şifresini değiştirip şüpheli saatlerde şüpheli konuşma-yazışmaları varsa durum acil olabilir. Ve tabii ki genelde msj laştığı hatun ya bi erkek ismi ya da ...hanım diye kaydedilmiştir, demedi demeyin!
 
*Toplantıları artıyor, cebine ulaşılamıyor, mesai dışı çalışmalarının, iş seyahatlerinin ardı arkası kesilmiyor, gittiği yerde görüntülü aramalarınız hiç mümkün olmuyor; evde olduğu zamanlarda da adam cendereye giriyor, bi aydır konstipe sıçamayan adam huzursuzluğunda, başı kesik tavuk gibi evde dolanıyorsa, dikkat!

                     

*Yalanları artıyor, sesi titriyor, gözünün içine bakmayıp kaçamak cevaplar veriyorsa; sempatik sistemi aktive, terli, elleri titreyip avuçları terleyen bi kişiyi anlamak hiç zor olmasa gerek!
  Bu durumda kıtır atılan erkek genelde çuvallar. Hiç beklemediği bi anda ‘o gün seni yemekte bi kadınla görmüşler, bana sordular iş arkadaşıdır dedim de?, kimdi ki o? Kıtırı yutar, kızarır bozarırsa zâti anlarsın. 


*Eğer adam gerçekten sana karşı da vicdan yapıyosa; kendini rahatlatmak için, hem seni aldatır, hem sana abartı ilgi gösterir. Hiç huyu değilken nefis çiçekler gönderiyor; pırlanta kolyeler eşliğinde mum ışığında yemeklere götürüyorsa dikkat!, bi bok yiyo olabilir!

*Yatak odasındaki davranışları, sıcaklığı, görev icâbı zorâki bi seks mi çok net belli olur, eleverir kendini, dikkat!

*Hiç olmadık şeylere kavga, kapris yapıp bi bahaneyle evi terketme senaryoları sık sık yaşanıyosa, dikkat!
 
*Kredi kartı ekstresini senden saklıyor mu; eskiden ekstresi eve gelirken birden çevre dostu olup ekstreyi mail olarak istedi; eskiden hiç umrunda olmazken şimdi mail adres parolaları mı değişti, dikkat!

*İşyerine yaptığın sürpriz ziyaretlere bozulup tepki mi gösteriyo, niye ki? Kocan-sevgilin değil mi, tabi ki aramadan gidebilirsin, eskiden buna bayılırdı, şimdi sorun ne olabilir ki?, dikkat!

 *Sana kendini çirkin, bakımsız, şişman, suçlu, yaşlı hissettirecek söz ve bakışları artıp kendini George Clooney gibi görme hezeyanları oluştuysa o adamdan bi yol olmaz zâti; aldatır, aldattığını da aldatır, asla da mutlu olamaz! Dikkat bile etme, değmez; .ittiret o adamı gitsin!
   
    Tabi ki hep diyorum; eşlerin birbirinden bağımsız hayatları olmalı; ayrı hesap, ayrı parola, ayrı şifreler vs. Ama bi bok yenip, kafaya güvenle ilgili bi soru işareti düşmeye görsün; tüm bunlar size bi uyaran olabilir. Güveniyoken eline bile almadığınız cebi; sizden köşebucak kaçırılınca ulaşılması farz bi aygıt haline dönebilir. Ve tabi ki bu verdiğim örneklerin tek tek değil, çoğunun yaşanıyor olması aldatılma ihtimalini arttırır. Ama zaten kadın o kadar zeki ve duygusaldır ki aldatıldığını mutlaka hisseder; görür kabullenmez veya kabullenip görmezden gelir; aldatıldığının farkında olmayan kadın sayısı bence yüzde; bir elin parmaklarını geçemeyecek kadar azdır! 
  
  Hiçbirimizin ilişkisi, yuvası bu tarz yalan- dolanla kararmasın, bitişin de bi onuru olsun!