11/07/2019
4065

BİR GARİP DİŞİ ŞAHSİYET

Çevremizde son yıllarda yeni türeyen bir grup insan modeli var. Bunlar dişi cinsiyet, 15-25 yaş grubunda, ağzını geydirip kelimeleri uzatarak konuşan, ağızları yerine mabadlarıyla konuştuğu için sesleri derinlerden gelen; hayatı instagramında hikaye paylaşıp mesaj yazmakla geçip; okuduğu klasikleri sorsan en iyi ihtimalle 'youtube'da dinlediğini' söyleyebilecek; özgüvenle dünyaya saygısızlığı; birey olmakla hadsizliği ayırtedemeyen; genelde hayatta herşey ebeveynlerince önlerine hazır konmuş; hiçbir konuda ne fikri, ne bilgisi ne duygusu olan garip şahsiyetlerdir! İşin ilginç yanı; biz aklı başında kadınlarca tahammül edilemeyen bu hemcinslere, çeşitli avantajlarından dolayı karşı cinsin ne yazık ki, ilgi ve alâkası arttıkça; sayıları da gitgide artmaktadır. Ben size iki tanesini konuşturarak açıklayayım, tabi yüreğim elverirse...

--Aaaaaaayyy inaanmıyorruuumm; oha filan oldum yaanee; espresso makineem bozulmuuuş; ama ben espresso içmedeen günümün yorgunluğunu atamaamm kiiii!! (sanırsın madende ağır işçi!!, anasının evinde de espressoyla büyümüş haspam) Üstelik bugün çok işim vaaeeaardı, önce yaşam koçuma gittim, günümün planını yaptık, bu ay jüpiter arkadan dayadığı için saç rengim çakralarımı kapatıyomuş, düşünebiliyo musunuuuuz; hemmeen saçımı bi ton açtırdım da bi relakss filan oldum yaanee... (hemen hepsinin; dünya para verdiği için rahatladığı, 'tuvaletin gelince .ıçmalısın, Merkür etkisindesin asla önemli karar alma, hayatta kafana hiçbişey takma ama koluna zirkon tak, kendini çok sev her gün burnuna pıt yap diye çok acayip hayatsal taktikler veren bir yaşam koçu vardır.)

Soonra yaz sezonu açılmış diye kaçırmamak için koşarak Louis Vitton'a gittim, yazın manyak kopcak ortalık var yaa, herkesten önce o çantayı ben aldım. (bir çantaya 10 asgari ücreti başkasının parasıyla gömmek; hayatlarındaki en büyük başarıdır tabi!). Sonra sanatı desteklemek için tırnaklarıma nail art yaptırdııım; masajlı duş falan yaptırıp ancak kendime gelcem kiii ben şok: espresso makinem çalış mıyooooo, ‘alooo, kociş gelirken makine aaaeeall, çıldırcam espressosuzluktaaenn, bakiim, aa evet fişi takılı diil, taktım, ayyy çalıştııı, aşkıım yaaa herrşeyi nası biliyosun yaaa, kahramanımsın, deliii, kapaaat, önce seeen, çeni çok çevom beeen!

-- Aşkitooom; korkunç bişiy olduuuu; şu an benzinlikteyim ‘dizel mi beeeenzin mi ‘ dedi daha iyidir diye ‘dizeeel dedim, hani ‘dizeeell’ daha bi havalı geldi, beennzinmiiş!! Şimdi depoyu yıkıycakmış, arabamı vermiyoo salaak; oha filan oldum ben yaaanee... Ühüüüüü aşkım gel beni aaal; ne demek toplantım vaaar; manikür randevum var biliyosuuun; taksiyle giderim evet ama çok morelim bozuuukk; sana sarılmam laaazım, hadi gel bekliyoruum ühü ühüüü... Dizel mi sen bilcen salakkk; stuupidd benzinciiiii; ayy bak taşitkardim oldu ölcem yaaneee... Öyle salak salak bakma bi kahve filan getiiiir, idiyooot, senin yüzündeeen; botokslu olmasam ne kadar sinirli olduğumu anlardıııın, it is inkribıdıııııllll!?!?!

Ay yeminlen hayali bile yüreğimi sıkıştırdı; çok da büyük konuşmamak lâzım, kızım yok ama iki oğlum var; bu modelden bi tanesine âşık oldum filan diye gelir; tööbe pismillah; sen soktun sen çıkar yaarebbim, ırak ossun, rabbim korusun çok aşırı âmin!