11/06/2019
1364

ERKEK NE DER?

Daha önce de konuştuğumuz üzere kadınla erkeğin konuşma literatürleri, ruh dünyaları gibi ayrıdır. Tabi sevgili ve koca modlarında kullanılan sözcüklerin farklı olduğu da bi gerçektir; gerçek yüzünü göstermeyen kadının da erkeğin de kendine ait bi lisanı oluşur. Ben yine bazı konularda hemcinslerimi uyarıyım da, erkekleri anlamaları kolaylaşsın didiiim, ahanda yazdım:

*'Canım bugün çok yedim, acık midem de yanıyo, yaptığın bu enfes yemeği yemesem kızmazsın di mi aşkım?': Offf bu ne yav rezalet; nerdeee annemin yemekleri nerdeee bunun yaptığı antin kuntin zeytinyağlı yemekler, etsiz tereyağsız yemek mi olur töbe yarebbim, biz enginarı ineğe verirdik.

*'Ben sana lâyık olamam, sen her yönüyle mükemmelsin, çok iyisin': Ayrılalım bi defol git yav, ayrılması için her türlü ibneliği yaptım, yok, kadın yapıştı gitmiyo, teeyellaam!

*'Aşkım akşama maç izlemeye gidicekmiş çocuklar, çok ısrar ediyolar ben de gitsem mi acaba, aslında çok da yorgunum': Akşama kıyamet de kopsa maç izlemeye gitcem haberin olsun.

*'Sevgilim bu elbiseyi değiştirsen mi acaba; biraz seni soluk göstermiş gibi': Git şu elbiseyi değiştir, götün başın görünüyo, adamı hasta etme!

*'Aşkım tatile başbaşa çıksak, sana doyamıyorum': Annenin tatilde bizimle ne işi var ki amk.

*'Aşkım yaav hepsi makyaj güzeli, benim dünya güzelim sensin, zati Rusların yaşlanınca yüzüne bakılmıyo': Yüzüne bakan kim be hatuna bak taş, bi kıç bu kadar mı yuvarlak olabilir, ohhşşhh!

*'Canım bugün de dışarda yemiyelim bana gel, ellerimle sana yemek hazırlamak istiyorum': Yav bi verceksen ver artık, bu ne be dışarda liseli âşıklar gibi elele dolaşmaktan nefret ettim yeminlen.

*'Aşkım istersen boğazda balık yemiyelim de benim hep gittiğim salaş ama çok şirin bi yere götüriyim seni, daha rahat oluruz hem: Boğazda bütün maaşı bi yemeğe gömmek neymiş yav, balık ekmek neyine yetmiyo be kadın, ananın evindeyken lüks restorana mı gidiyodun sanki!

*'Aşkım pırlanta neymiş, güzelliğine nazar deyer diye sana nazar boncuklu kolye aldım': Yuh lan satarken de hiç para etmez, pırlantaya bi maaş gömecek kadar enayi miyim lan ben?!?