10/06/2019
1301

EVDE ERKEĞİ ÇALIŞTIRMA TAKTİKLERİ

Evde erkeğe iş yaptırma; önemli ve incelikleri olan bi konudur, şimdi sizlere ayrıntılı olarak öğretmek istiyorum.

Öncelikle 'tuuuu, yazıklaaarrr osssunn size verdiim emeklereee' diye sözlerime başlamak istiyorum! Ben size miniş olun, kadın olun, hayat zâti biz kadınlara zor; işve-cilve yapıp erkeklerin etinden sütünden yararlanıp, hayatınızı kolaylaştırın diyorkeneee siz bana ‘vida, civata, conta’yla geliyosunuz. Ben size 'fransız öpücüğü' diyoruum, siz 'ingiliz anahtarı' anlıyosunuz, ben naaapıyim sizi, dediklerimi yapmıyosanız bana 'ay dolap birleştirdim, ay musluk taktım'la gelmeyin beyav!

Öncelikle evişi yaptırmada ilk kural: Sabret-Dokunma-Bekle'dir.

Eğer becerebildiğini belli edersen o iş de sana kalır, sakın unutma! Hepimiz 'insan' tamir ediyoruz kıçıkırık muslukbaşını veya elektrik düğmesini mi değiştiremiycez, tabi ki de yaparız, ama haaaaaayııır!!! Çocuk doğuran, bakan, eve onun gibi para da getiren, ev işi, yemek herbişeyi yapan bizsek; fiziksel ve mekanik olarak acık bizden güçlü olabilcekleri tek konuda çalışsınlar bi zahmet, öyle diil mi??

Bu arada siz bekar kızçeler, 'ay ben erkeklerin bütün işini yapabiliyorum' edasıyla ortada dolaşmaya devam ederseniz 'musluğu' tutar oturursunuz. Çünkü erkekler sizi 'kanki' olarak görür ama o kendini becerikli, güçlü, yetenekli hissettiren, ağzını geydirerek 'ama ben bunu nasııı yapiiiyııım, ama ben bundan anlamam kiiiıii, ayy ne kadar güçlüsün aşşkııımmm' diyenleri 'kadınları' olarak seçerler, sen bi de her işe koşmanın yorgunluğuyla yalnız hayatında güçlü güçlü yaşamaya devam edersin!

Neyyyyse, evde bişey bozuldu, koca kişisi her zamanki gibi sizin halletceğinizi düşünüp koltuğunda yaşayıp ara ara çiş ve yemek molası mı veriyo?!? 'Ama o hiç rahatsız olmuyo bense o iş hallolmadan duramıyorum' demiyceksin!! O iş du ra caaaak! Ya o yapacak, ya daaaa:

-Giyin, sanki sıradan ev kıyafeti de olsa gizli bi çekicilik, ufak dekolten neyim olsun; uygun bi komşuya rica edip, koca kişisi koltukta götü devirmişken komşuyla önünden geç 'ayyyy sağolunn Mahmut beeey, eşim hiiç beceremiyo bööyle şeyleriii' filan de ama komşu gidince hemen ölü taklidi yap! Muhtemelen ego eziklemesi erkekte testis büzüşmesi yaratcek ve çok sinirlencektir ama yaşarsan bi daha 'ay ben tamir yapamam, beceremem' sözünü duymıycaksın, emin ol.

-Sabrettin, bekledin adamda tık yok;o zaman o evdeyken tamirci çağır, bahşiş ver, ama öyle bi bahşiş ki bi baraj ihale parasına musluk tamir ettir mesela; kocanın yüreğine indir; bak bakalım bi daha evde bozuk bişey bekliycek mi!

-Bahçe işleri de sana mı kaldı, git ajanstan genç edeleli bi erkek ayarla. Koca geldiğinde sen bahçede kahveni yudumlarken genç bahçevanın, sıcaktan bunalmış üst tarafı çıplak vaziyette bahçeyi biçiyor olsun. Ertesi gün kocanın 'peyzaj mimarı' ve ‘bonsai ustası’ olduğunu da keşfeder, rahatça bahçenin keyfini çıkarırsın.

Tüm bunlara rağmen 'evin hem kadını, hem erkeği' olup her işi sen yapıyorsan ne diyeyim git bi bardak soğuk su iç, bi bardak suyu da içerdeki kütüğe dök. Maalesef sandalyenin tepesinde, değiştirmek için o elinde tuttuğun 'ampul' , o kocayı seçerek senin; bu ülkedeki seçimlerle de hepimizin biyerine girdi!