11/06/2019
1135

EVLİLİKTE MUTLU OLMAK

Geçenlerde kuaförde saçımı boyatıp her zamanki gibi etrafı seyredip kafamdaki tilkileri dolaştırıyorum. 'Gelinbaşı' denen korkunç olay gözlerimin önünde hazırlanıyor. Nedir bu gelinbaşı? Gelinin frontoparietal bölgesine, kafatasından daha büyük bişey (topuz diyemiyorum) yerleştirilip binlerce toka ile sabitlenip, her zamankinin beş katı allı, simli makyaj da yapılarak gepegencecik güzel bir kızın Starwars kahramanlarından birine dönüştürülmek suretiyle; kuaföre asgari ücret ödenerek yaptırılan düğün öncesi eyleme 'gelinbaşı' denir.

Amaç, gelinin mukavemetini ölçmektir. Düğün boyunca kafasındaki kütleyi , 20 santim ince topuk üzerinde taşıyabilen gelin, pek tabii ki her zorluğa dayanır, her işin üstesinden gelir.

Neyyyse (y uzun se kısa okununca çok etkili olur), olanları izlemeye yüreğim artık elvermeyince, 'Bişeypolitan’ isimli bilimsel dergiyi incelemeye başladım. Yüzlerce randomize, deneysel, çift kör, retrospektif çalışma sonrası ulaşılan o müthiş bilgileri sizinle paylaşmak istiyorum.

Bakalım mutlu bir evlilik için yapılması gereken minik aşk oyunları nelermiş??

-Telefon fantezisi yapın:

Eşinizi hiç beklemediği anda işyerinden arayarak şehvetli bi ses tonuyla 'benim üstümde şu var, senin şu anki kombinin ne?' gibi sorular sorun. Şimdi doktorsanız ve eşiniz de doktorsa çıkan diyaloglar şöyle olur:

Benim eşim beyin cerrahı, beyin tümörü ameliyatına girmiş en kritik noktadayken, ben de anestezist olarak hastamı uyutup onu arıyorum, eşim sterilitesi bozulmasın diye personele telefonu kulağına tutturuyor:

Ben: (yatak odası sesiyle) Şu an üstümde kanlı ameliyathane yeşillerim var kocacım, hastaya arter taktım her yanım kıpkırmızı kan oldu, başımda da beyaz bonem, senin üstünde ne var şu an?

-Alooo, kocacıım duyuyo musuun?

Adamın kafasında binlerce deli soru, haklı olarak bir önündeki tümöre bakıyor, bir telefona, bir personel Şehmus’a ?!?