16/06/2019
2080

GÜZİN ABLA ERKEK OLSAYDI

Geçenlerde sosyal medyada bir yazı okudum ‘Güzin abla erkek olursa’ diye, gelen ilk soru ve cevap bu yazıdan, devamı da benim hayal dünyamdan, bakalım bi erkek, Mahmut abi, Güzin abla'ya gelen soruları nasıl cevaplardı?

 


Soru: Sevgili Mahmut abi, geçen gün işe giderken kocamı her zamanki gibi evde televizyon seyrederken bıraktım. Arabamla 500 metre gitmedim ki motor stop etti. Kocamdan yardım almak için eve geri döndüm ki gözlerime inanamadım!

Kocam komşunun 20 yaşındaki kızıyla yatakta, itiraf etti altı aydır birliktelermiş. Naapmalıyım Mahmut abi, nolur bana akıl ver!


Cevap: Kızım hava soğuksa, bu tip kısa mesafelerde motor ısınmadan gaza basarsan, araba bunu yapar. Manifolt ve karbüratöre de bakmak gerek. Araba tüplü mü benzinli mi yazsan daha yardımcı olabilirdim, tamirciye göster mutlaka!

 


Soru: Sevgili Mahmut abi, ben 22 yaşında bi genç kızım. 2 yıldır bi gençle görüşüyorum, nişanlandık, seneye evlencez. Ben 'evlenmeden olmaz’ diyorum ama o çok ısrar ediyo, nasılsa evlenicez diyo, naapsam, onu kaybederim diye de korkuyorum Mahmut abi? 


Cevap: Ver gitsin kızım. Yani, o seni çok seviyo belli, seven ister; napcan turşusunu mu kurcan? Bak Avrupalılar da bekaret olmadığı için ilerliyorlar, takılma böyle şeylere, her şeyi evlenmeden yaşamak şart, yaşa ki tanı adamı.


 

Soru: Sevgili Mahmut abicim, kocam Fenerbahçe'yi benden çok seviyo, haftanın üç günü halı sahada, iki günü maçta geçiyo; Fenerbahçe'ye aşkı ve şiirlerinin accığını bile bana söylemedi, naapsam acaba, çok üzülüyorum! 


Cevap: Kızım ne alâkası var? Fener kadar olmasa da tabii ki seni de seviyodur! Ama hayatta hiçbişey takım aşkı ve futbolun yerini tutamaz. Erkekler futboluna karışmayan kadına âşık olurlar. Evde maç izlerken ona yiyecek-içecek hazırla, televizyonun önünden geçme; halı saha dönüşü masajını ihmal etme. Gör bak seni o zaman nasıl sevecek! 


 

Soru: Mahmut abicim, kocam benim alışverişime çok karışıyo. Oysa ki ben de çalışıyorum, kredi kartıma el koydu internetimi kapattı. Böyle giderse boşanmayı düşünüyorum, nolur bana akıl ver!


Cevap: Kızım, karı-koca çalışsa da koca 'evin direği, ocağın atm sidir’, para işi kocadadır. Kocan seni öyle seviyo ki, o kadar işin yanında para ve hesap işleriyle de yorulmanı istemiyo. Alacağın ürünler neler, sana bi zararı olmasın, herşey en kalitelisi olsun istiyo, kesin, yoksa her koca; karısının sınırsız alışveriş yapmasını ister, hiç istemez olur mu?! Hem yapılan çalışmalarda fazla israf, bünyeye dokunup selülit yapıyomuş, yani, ben öyle duymuştum.

 

Soru: Sevgili Mahmut abi, bekârım, ben mutfaktan nefret ediyorum, hiçbişey pişirmeyi sevmiyorum! Ama işimde çok başarılıyım, ilerde bu benim için bi sorun oluşturur mu?? 


Cevap: Tabi ki oluşturur kızım. Yemek pişiremeyen kadın, beygiri düşük araba gibidir, olmaz! Dışarda adam beğenir, biner ama bi süre sonra ona yeterli gelmez. Mutfakta ve yatakta başarı, işte başarıdan çok daha önemlidir. Mutfağı sev ki erkeğin de seni sevsin, mutfakta bişeyler öğrenmek istiyosan özelden yazışalım, Mahmut abin sana zevklen yardımcı olur!