10/06/2019
1117

GRİPTEN KORKMA

Bugün bütün gün evdeydim ve dışarısı kasvetli, yağışlı; ben battaniye altında televizyon izledim, şiştim, dehşete kapıldım, izledikçe gülerek ağladım.

Hangi kanalı açsam program konsepti: Genelde yüzü botoks, dolgu, kontör kaştan aynı ifadesizliğe dönmüş bi kadın sunucu; her konuda bilgisi değil ama fikri olan bi herbokolog çağırıyor; gelen kişi her türlü hastalığı otlarla nasıl tedavi ettiğini anlatırken; çağırılan bi imam Allah'ın izniyle bu tedavileri onaylıyor; hep birlikte stüdyonun köşesindeki mutfağa geçiliyor, otlar karıştırılıp imam içerken, kadınlar yağ karışımlarını saçlarına sürüp hep birlikte aniden çalmaya başlayan oyun havasında göbek atmaya başlıyor. İmam yeniden abdest almama isteğiynen oynayanlara bakmamaya çalışırken; kadınlar çılgınlarca memintolarını sallıyor; en tombik memeli en hunharca sallayana; herbokolog arkada yeni hazırladığı ot karışımını her gece memealtı pişiğine sürmesi için hediye ediyor. Bu arada stüdyonun diğer köşesinde üçgen vicuutlu atletli bi adam nedense kendi kendine ağırlık çalışıyor, barfiks neyim çekiyor!

Benim için çok yararlı oldu; bi doktor olarak yıllardır bilmediğim şeyleri gördüm, işte bugün öğrendiklerim; şu anki grip salgınında yapılması gerekenler:

Önceliklen sakin olun, grip iyi bişeydir, vücut ifraazatları, ter, salya-sümük vasıtasıynan toksinler atılır, bi çeşit detokstur yani. Eğer ruhunuzu da dualarla temiz tutup ruh detoksu da yaparsanız virüs de bi candır aslında; onunla yaşayıp gitmeyi öğrenirseniz o virüs bile kendine yapılan iyiliği unutmaz, size tabisi zararı değil yararı bile olur. Her minnak canlının yaşama hakkı vardır ve onlarlan da herşeyi; gerekirse akciğer ossuun, kan ossuun paylaşmamız vâciptir.

Zencefili rendeleyip, suyunu sıkıp posasını burun deliklerine tıkarsanız; burnunuzun akmadığını görürsünüz. O suyu da, taştan oyulup içine baade konmuş bi fincana ekleyip başucunuza koyup her sabah sağınızdan kalkıp pismillah diye yere atarsanız fincanın kırılıp yere akan zencefil suyunun parkeyi nası erittiğini görceksiniz. Düşünün parkeye bunu yapan; içerseniz size neler yapar; ne kadan da ilginç bi bilgi diil mi?? Zencefil candır; gripte yenmeli, içilmeli, yüze sürülmeli, hiç olmadı uygun bi yere sokulmalıdır diyceeem; imam kaşını kaldırıyor, nimete bi bunu yapmayın diyor. O zamaaan naapalım hobaaaa memintoları sallayarak hunharca oynayalım; ‘ne zamaan nezle oldun daa kaldıramıyoon kollarııııı!’.