09/06/2019
888

HAMSİNİN ÖYKÜSÜ

 

Ben Karadeniz'de yaşayan küçük bi hamsiyim. Annem Marmara göçmeni, Sardalya'lık var onda biraz. Babam görür görmez âşık olup gizlenmiş, annem yumurtalarını bıraktığı an gitmiş döllemiş.

Kardeşlerimi severim, bazıları okudu çiftlik balığı oldu. Mutlu mesut yaşadığımız bikaç yıl zâti, kimimiz serbest kıvrıla kıvrıla yüzer, kimimiz göçeder; sonunda ya büyük bi balığın midesine ya da insanoğlunun sofrasından malum yerlerine gideriz. Sonumuz bu olunca keyifle yenmek, sofralara meze, çocuklara omega olmak daha mutlu eder tabi ki bizi.

Geçenlerde bi haber aldık, yıkıldık. Kuzenlerimden tekinin başına, gelebilecek en korkunç şey gelmiş. Allah ölümün de, sonunun da hayırlısını, onurlusunu versin. Düşünmesi bile korkunç, bakın kılçığım diken diken oldu. Kuzenimi manyak karılar 'reçel' yapmışlar!!

Hamsisin ve 'hamsi reçeli' oluyo sonun... Hiçbi hamsi bunu haketmez, dirimize saygınız yok bari ölümüze saygı gösterin, dalga geçer gibi... Hamsi reçeli ne beyaaaaavvvv; kafayı mı yediniz siz!!

Bugün sizlere bi hamsinin yaharuşunu şeetmek istedim. Allah hiçbirimizi reçel olcek hamsi gibi hissettirmesin, çohacayip korkunçç bişiyyy, rüyadan bile ırak ossun, dinimiz apaşırı amin...