16/06/2019
1164

SÜPER KAHRAMANLARIN TÜRK ANNELERİ

SÜPERMEN: Oğlum çıkar bi üstünü bu ne be soytarı gibi, herbiyerin ortada; eşşek kadar oldun; bigün kravatlan pantolonlan göriyim seni be yavrum! Uç uç nereye kadar, ayağın bi yere bassın, evlen çoluk çocuğa karış, artık torun sevmek istiyom ben de. Ayy vallaha şu pelerinine de bi gıcık oluyom ki tuvalete de bununla oturuyon be evladım, sofrada çıkar baaari teeyellaamm! Ayy tamam tamam hemen de kaçar; dikkatli uuuç, binaları tek tek kaldır sonra belim ağrıyo diyip oturuyon bak, Süpermeeeen bişiy olup hastaneye düşersen donun temiz di mi evlaadımm?!

 

HULK: Oğğğlum bi sinirlenme bak yine yemyeşil oldun; babası kılıklı, o da sinirlenince kızarır morarırdı da; seni hangi pozisyonda yaptıysak artıkın, yeşeriyon. Puuu Allah ne diyim sana, bırak salon masası yenmeez, anaaam BİM den yeni aldığım fiskos takımımı da yedi, zıkkımın kökünü ye Hulk; kampanya ürünümü yiyceğine acıktım desene be oğğlumm!..

 

BARBİ: Kız seni doğurana kadar taş doğuraydım diye diye herkeş alıştı senin gibi 'ince ve sarı'lara taş diyolar. Kalkınca bi yelek giy diyom sana kız, cıbıl cıbıl dolaşıyon ortada. Hiç yemek yemiyon ki kuzuuum, belin nah benim bileğim kadar, dur pekmez iç de acık kan gelsin şuna bak betin benzin kaçmış. Annca paranı çula çaputa harca, giy, tak, takıştır, gez! Herkesin dilinde 'Paten kayan Barbi, bisiklet süren Barbi, defilede Barbi', ben istemez miyim 'mantı açan Barbi, dantel ören Barbi' densin. Ne demek geç gelcem, bulmuşun kendin gibi bi zırzop yeter artık söyle o Ken midir ne boktur, gelip istesinler seni. Söz keselim yaza da düğün ossun, milletin ağzı kapansın artıkın!

 

SPIDERMAN: Lan in, duvarları yeni sildim yine çamurlu ayaklarınlan tavana çıkmışın! Vallaha da terlüğü yiycen kafana şimdik! Babababa yine ağ fırlattı depeme, spaydııır çıldırtma beni ağına da başlarım sana da! Herkesi örümcek sokar allerji olur; beni neremden soktuysa sen oldun yav, kaderime sıçıyim! Oğlum tamam genç adamsın kızlara sokmak istiyon sen de haliylen de, önlemini al be kuzuum! Her taraf küçük spaydır larla dolmasın bak elin vebâlini alma evladım! Yeni temizlik yaptığım evin hâline bak, her taraf örümcek ağı, bu ne beyaaav!

 

SHREK: Benim aslanlar gibi yakışıklı oğğluum, ne demek ben çirkinim? Kurban ossuun bütün kızlar sana, hem erkeğin çirkini olmaz bikerem, paşaamm, yeşil başlı gövel erkeğimmm benimm! 

 

TRANSFORMERS: E ama evladım, karşı apartmanda Huriye yok mu; senin için 'trans' dimiş; yok diyom, düşündüğünüz gibi diil benimki arabaya dönüşüyo diyom anlatamıyom! Bak kime diyooom, şu araba olup basıp gidiyon ya vallaha da cinlerim tepeme çıkıyo kaportası düşesiceee, gel buraya!! 

 

SHE-RA: Kız git erkek Fatma gibi dolaşma vallaha da yirsin döşüne zumzuğu! Yine karşı mahallenin erkeklerini dövmüşün, evde kalırsın tabi, göt korkusundan kim yaklaşabilir sana? Kız ben sana demedim mi evde kaplan istemiyom diye; götür şunu da gözüm görmesin! Al ağbin He-man' i vur sana, ben neyin cezasını çekiyom ki, o da ayrı manyak, çok bağırıyo beyav! O gün dizi seyrediyoz, birden sen kalk 'güüüüç bende artııık' diye bi bağırdı, tööbeler tööbesii çayımı döktüm üstüme, babası kılıklı noolcek, oooof of!!